Svetonázorová nezmieriteľnosť očkovaných a neočkovaných

   Kde sú sociológovia a psychológovia, ktorí by presne a objektívne pomenovali, prečo je dnes naša spoločnosť tak polarizovaná? Čo je príčinou jej rozdelenia a aké to má hlbšie a najhlbšie súvislosti?

   Žiaľ, niet o to záujem ani zo strany odborníkov, ani zo strany obyvateľstva, a to aj napriek tomu, že ide o veci zásadného významu. Ale pretože ide naozaj o veci zásadného významu, pokúsme sa ich objasniť v tomto článku.

   O ľuďoch z nášho blízkeho okolia, o našich susedoch, kolegoch v práci, alebo členoch našej širšej rodiny vieme, akí sú. Čiže, aké hodnoty uznávajú a čo vo svojom živote považujú za prioritné. No a ja osobne som si všimol, že tí, ktorí sa rozhodli pre očkovanie, už dávno pred pandémiou viedli štýl života, s akým sa ja osobne nestotožňujem. Uznávali hodnoty, ktoré mne osobne nič nehovoria.

   Avšak z hľadiska ich vlastnej hodnotovej a svetonázorovej orientácie bolo úplne prirodzené, že bez akéhokoľvek zaváhania siahli po vakcíne. Bol to pre nich úplne normálny krok, ktorým si chcú zabezpečiť čo najbezproblémovejšie pokračovanie ich doterajšieho spôsobu života.

   Všimol som si, a príklady z môjho okolia to potvrdzujú, že po vakcíne siahajú hlavne ľudia konzumne a materiálne orientovaní. Siahajú po nej ľudia prosystémoví, ktorým súčasný systém usporiadania vecí dokonale vyhovuje a sú v ňom schopní vynikajúco profitovať. Prináša im  peniaze, vplyv, dostatok a pohodlný život. Ich materiálne snaženie a materiálny prospech je pre nich všetkým a vkladajú doň všetku svoju životnú energiu, čo im prináša rôzne benefity.

   A aby si mohli nerušene materiálne užívať potrebujú, aby ich telo bolo zdravé. Potrebujú, aby nebolo ohrozené covidom, a aby zdravotné problémy s covidom súvisiace, alebo dokonca prípadná smrť nezabránili ich materiálnemu užívaniu. Preto sa z presvedčenia dávali testovať, dávajú sa očkovať všetkými dávkami a dodržiavajú všetky, aj tie najabsurdnejšie pandemické opatrenia. Preto ich tiež maximálne poburuje, že to niekto nerobí s takou vážnosťou, ako oni, čím ich vystavuje riziku nákazy. Títo ľudia nechcú byť nijako obmedzovaní vo svojich dovolenkách, lyžovačkách, návštevách reštaurácií, alebo kultúrnych podujatí. Preto úplne prirodzene siahajú po vakcíne. Týchto jedincov môžeme súhrnne nazvať ľuďmi hmoty a tela.

   Ale ako vieme, existuje aj druhá skupina ľudí, ktorí vyjadrujú silný nesúhlas s pandemickými opatreniami, tušiac v ich pozadí aj niečo iného, ako iba boj proti covidu. Ide o ľudí s nie až tak silnými väzbami na matériu, hovoriacimi o porušovaní ľudských práv, o ukracovaní slobody, o výhrade svedomia a o práve na vlastné presvedčenie. Títo jedinci nesúhlasia s vakcináciou a bránia sa jej. Kvôli svojmu presvedčeniu sú ochotní vzdať sa dovoleniek, návštev reštaurácií a mnohých iných vecí, čo je pre ľudí hmoty a tela absolútne nepredstaviteľné. A kvôli svojmu presvedčeniu sú ochotní riskovať aj svoj život.

   Do kategórie odporcov vakcinácie patria aj tí, ktorí majú obyčajný strach. Ak však prenikneme do podstaty ich strachu zistíme, že ide o strach, prameniaci z nedôvery. Z nedôvery v systém, z nedôvery v média, z nedôvery v odborníkov poplatných vláde a z nedôvery vo vakcínu, za ktorej aplikáciou sa môžu skrývať nebezpečné a nekalé veci.

   Ak si to teda všetko veľmi stručne zhrnieme, máme dve základné skupiny. Jedna preferuje pozemský život a fyzické zdravie, zatiaľ čo druhá preferuje slobodu, svedomie a presvedčenie. Prvú skupinu tvoria ľudia hmoty a druhú ľudia ducha. Prvá skupina berie ohľad len na veci materiálne a hmotné, zatiaľ čo druhá skupina berie ohľad na veci vyššie, ako sú iba tie hmotné. Prvá skupina je duchovne mŕtva a druhá skupina je duchovne živá.

   A práve v tomto spočíva podstata nezmieriteľnosti ich postojov a ich vzájomného neporozumenia, pretože jedni stoja na pozíciach hmoty a druhí na pozíciách ducha. Každý vidí veci z vlastného hľadiska a posudzuje ich z vlastnej perspektívy. Preto zástancovia hmoty nikdy nepochopia argumenty ľudí ducha, a preto ľudia ducha nebudú môcť nikdy akceptovať a prijímať to, čo presadzujú ľudia hmoty.

   Možno však zapochybovať, či je táto kategorizácia správna, pretože do nej nezapadá fakt, že cirkevní hodnostári i samotný pápež podporujú vakcináciu a vyzývajú k nej aj veriacich.

   To je však len treba uviesť na správnu mieru. Pojem kresťan je odvodený od Krista a znamená nasledovanie Krista. A Kristus šiel kvôli hodnotám ducha na smrť tela! Súčasné cirkvi však robia opak, pretože vyzývajú k zodpovednosti pre ochranu pozemského života, ale na úkor hodnôt ducha a za cenu ich pošliapania. Za cenu pošliapania slobody a slobodnej vôle ľudskej osobnosti. Za cenu vnútorného znásilňovania presvedčenia ľudí, ako i za cenu popretia toho, k čomu ich nabáda ich svedomie.

   Takéto cirkvi neslúžia duchu a jeho hodnotám, ale iba telu, hmote a jej hodnotám. Preto sú aj dnes úplne rovnako vzdialené od pravdy, ako bola židovská cirkev pred 2000 rokmi, keď nespoznala, neprijala a zavraždila Krista. A rovnako aj dnes vraždia materialistické cirkvi hodnoty ducha, hovoriac o zodpovednosti, ktorá ale nesúvisí so zodpovednosťou za blaho ducha, ale len so zodpovednosťou za blaho tela.

   V Biblii sa píše: Kto hľadá svoj život stratí ho a kto by hoci aj stratil svoj život kvôli hodnotám ducha, nájde ho.

   Materialistom ide len o ich pozemský život a kvôli tomu sú odhodlaní urobiť čokoľvek. Aj dať si pichnúť experimentálnu vakcínu, ktorá je v skutočnosti génovou terapiou, zasahujúcou do DNA. Materialisti sú ochotní dať si týmto spôsobom hoci aj ukradnúť vlastnú osobnosť a vlastné, autentické a prirodzené, geneticky nemodifikované človečenstvo, len aby sa zachránili a mohli si nerušene užívať všetkých pozemských výhod. Ale nakoniec aj tak o svoj život prídu a spolu s ním aj o právo na večné bytie, pretože boli zameraní len na hodnoty materiálne a hodnoty ducha im boli ukradnuté.

   A naopak, ak by ľudia, orientujúci sa na hodnoty ducha aj nebodaj fyzicky zomreli, neprídu o večné bytie, pretože stáli na strane ducha a jeho večných hodnôt.

   To totiž, čo sa v súčasnosti deje, je súčasťou niečoho oveľa väčšieho. Je to súčasťou veľkého triedenia v nadchádzajúcej očiste predpovedanej prorokmi, v ktorej sa má roztriediť a oddeliť duchovne mŕtve od duchovne živého. A toto triedenie práve prebieha, pričom každý človek, trebárs aj vo vzťahu k vakcinácii, sa musí postaviť na jednu, alebo na druhú stranu. Inej možnosti niet! Musí sa postaviť buď na stranu ducha, alebo na stranu hmoty. Musí ukázať, či mu ide len o pozemské bytie a prežitie, alebo je schopný zohľadniť aj niečo vyššie, čo hmotu presahuje. Napríklad hlas svedomia, slobodu, alebo posvätnosť vlastného presvedčenia. Žijeme v dobe prebiehajúceho súdu, v ktorom každý súdi sám seba tým, kam sa zaradí a čo bude preferovať.

   A v tejto vážnej dobe budú ľudia hmoty, ľudia duchovne mŕtvi vyvíjať enormné úsilie na to, aby zlomili duchovne živých. Aby do nich nasilu napichali vakcíny, aby geneticky modifikovali ich telo, aby ich okradli o ich vlastnú osobnosť, a aby z nich urobili len bio robotov bez ducha, akí sú oni sami.

   No a tento text vznikol preto, aby ľudia rôznej miery duchovného vyciťovania vedeli, čo sa vlastne deje. Aby vedeli, že žijeme v dobe, v ktorej antikrist, čiže ten, kto stojí proti Kristovi a duchu, reprezentovaný ľuďmi hmoty, sa bude usilovať likvidovať a potierať ľudí ducha, v snahe učiniť z celej Zeme veľké kráľovstvo antikrista. Z dávnych proroctiev však vieme, že hodnoty ducha a im verní nakoniec zvíťazia, a zlo obmedzenosti matériou bude definitívne porazené.

   A preto by sa mali všetci tí, ktorí vedome, podvedome, alebo nevedome stoja na správnej strane, ešte intenzívnejšie upnúť k hodnotám ducha a k Stvoriteľovi, aby mali v nadchádzajúcich ťažkých bojoch dostatok síl zostať na víťaznej vlne. Mali by sa sa ešte viac, ešte silnejšie a ešte vedomejšie upnúť k hodnotám ducha a k Pánovi, aby nezapochybovali, aby neboli zlomení a nezrútili sa. Nech im v tom Boh pomáha!

   PS. Žiaľ, samozrejme že existuje ešte aj tretia skupina ľudí, nachádzajúca sa v strede medzi tými dvomi už menovanými. Tvoria ju jedinci duchovne živí a vnútorne vyciťujúci vakcináciu ako čosi nesprávne. Avšak pod nátlakom, v strachu pred stratou zamestnania a z rôznych iných podobných dôvodov k nej boli donútení, a v rozpore so svojim svedomím a vnútorným presvedčením sa nakoniec dali očkovať. Títo jedinci boli znásilnení systémom, pretože neboli dosť silní a nechali v sebe pošliapať to, čo vnímali ako správne.

   Nikto ich však zato nemôže súdiť, pretože nikto netuší, aký vnútorný boj museli zvádzať a čo všetko museli brať do úvahy. Právo odsúdiť ich, alebo ospravedlniť ich zostáva iba v rukách toho najpovolanejšieho: Pána a Sudcu nás všetkých. Jedine On spravodlivo určí, kam budú nakoniec zaradení. Či k víťazstvu Svetla a jemu verných, alebo k porážke temna a jeho poskokov.

M.Š.
 

Komentáre

luboomir napísal(a)…
No jedna dolezita vec je tu popletena, a to svedomie. Ludia sa ockuju nielen kvoly sebe, ale aj preto aby nezabrali vsetky lozka v nemocnici a pravo na zdravotnu starostlivost dostali aj ludia, ktori sice nemaju kovid ale ju potrebuju prave v tomto obdobi. V tomto zmysle ako neockovani dokazatelne vycerpajaju zdravotnicky personal, je to je skor prejav sebectva. Okrem toho neockovani rozsiruju chorobu okolo seba ovela viac, tam vidim tiez nezodpovednost. Ziadne duchovne ucenie tuto nezodpovednost netoleruje. V tomto pripade mi pride autor pomyleny a tendencne manipilativny, kedze ja poznam strasne veka duchovne zameranych bytosti, ktore sa dali zaockovat aj zdovodu zodpovednosti voci druhym. Autor prispevku by sa mohol zamysliet trochu nad svojim duchovnym vyvojom, ci nahodou niekde nenastala chyba. Mylit sa je ludske, ale jeho pomylene ego smeruje priamo do pekla.